با توجه به مصوبه شورای سینما؛

۲۰ میلیارد یوروی تخصیصی صندوق توسعه به سینما چه شد؟

گفته شده که شورای سینما ۲۰ میلیارد یورو به سینمای ایران تخصیص داده ولی سرنوشت تزریق شدن یا نشدن آن به سینما مشخص نیست.

34
0

به گزارش خبرنگار سینمایی آثاروما، اواخر اردیبهشت ماه اعلام شد از مصوبات شورای سینما (همان شورای عالی سینمای سابق) این است که ۲۰ میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی کشور برای سینمای ایران تخصیص یابد؛ رقمی که تا الان سرنوشتش نامعلوم است.

این خبر در حالی اعلام شد که تشکیل جلسات شورا و جزئیات آنها اطلاع‌رسانی نمی‌شود و صرفا محمدمهدی اسماعیلی وزیر ارشاد در دی ماه 1401 اعلام کرده بود به زودی دومین جلسه این شورا برگزار می‌شود. قابل توجه است که جلسه اول این شورا 11 مهر 1400 یعنی بیش از یک سال قبل از این اظهارنظرِ عضو کابینه دولت برگزار شده بود.

در کنار شفاف نبودن عملکرد شورا، مشخص نبودن وضعیت 20 میلیارد یورویی که وعده تخصیص آن به سینما داده شده است نیز مزید بر علت است.

محمدمهدی اسماعیلی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، پیمان جبلی (رییس سازمان صداوسیما)، آیت الله علیرضا اعرافی (رییس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور)، یوسف نوری (وزیر آموزش و پرورش)، محمدعلی زلفی‌گل (وزیر علوم تحقیقات و فناوری)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدسعید رضا عاملی (دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی (رئیس سازمان تبلیغات اسلامی)، شهاب اسفندیاری (رییس دانشگاه صداوسیما) و محمد خزاعی (رئیس سازمان سینمایی) به عنوان اعضای حقوقی به ریاست معاون اول رییس جمهوری و نیز با حضور ابوالقاسم طالبی، مسعود نقاش‌زاده، مجید شاه‌حسینی، داوود میرباقری، منوچهر شاهسواری، مریلا زارعی و پوران درخشنده به عنوان اشخاص حقیقی در شورای عالی سینما عضو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *