به کارگردانی شراره طیار؛

«گورخر سیاه» در جم‌سنتر

نمایش «گورخر سیاه» از پنجشنبه 18 خرداد در سالن نمایش مجموعه جم‌سنتر روی صحنه می‌رود.

26
0

به گزارش آثاروما، نمایش عروسکی «گورخر سیاه» به کارگردانی شراره طیار از روز پنجشنبه 18 خرداد در سالن نمایش مجموعه جم‌سنتر روی صحنه می‌رود.

نمایش «گورخر سیاه» که از تولیدات مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است، از پذیرش تفاوت بین موجودات و احترام به آن‌ها صحبت می‌کند و مخاطبان کودک را در مقابل این چالش فکری قرار می‌دهد که آیا تفاوت‌های ظاهری می‌تواند تعیین کننده ارتباط ما با دیگران باشد یا خیر. تقویت ارکان هوش اخلاقی «همدلی، مهربانی، وجدان»، پذیرش و احترام به تفاوت‌های ظاهری موجودات و تقویت مهارت‌های حل مساله، تلاش و پیگیری از جمله مواردی است که در روند داستان این نمایش به آن‌ها پرداخته می‌شود.در خلاصه این نمایش آمده است: یک روز صبح گورخر از خواب بیدار می‌شود و درمی‌یابد تمام خط‌های سفیدش ناپدید شده، او دیگر یک گورخر نیست و باید گودال آب را ترک کند. اما جغد دانا برایش یک پیشنهاد دارد و…

نمایش عروسکی «گورخر سیاه» تاکنون موفق به دریافت جوایزی همچون برگزیده کارگردانی بخش خردسالِ بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، برگزیده داوران اسیتژ برای مخاطب خردسال و حضور در جشنواره بین‌المللی تهران مبارک در سال ۱۳۹۹ شده است.

نویسنده این اثر بربل مایا و مترجم آن زهرا وثوق شیرایه است. بازی‌سازان: فهیمه باروتچی، امیرحسین انصافی، شراره طیار، ساخت دکور و عروسک: صبا قدیمی، ترانه سرا و آهنگساز: امیر حسین انصافی ، طراح پوستر و بروشور: صبا قدیمی و روابط عمومی: گروه تئاتر کودک ببین، ريحانه مطهری، روژین ستاری و روشنک کریمی هستند.

نمایش «گورخر سیاه» روزهای پایان هفته با مدت زمان نمایش ۴۰ دقیقه است و ساعت ۱9 در سالن نمایش مجموعه جم‌سنتر به نشانی نیاوران خیابان جماران روی صحنه می‌رود.

علاقمندان برای خرید بلیت یا اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن‌های ۰۹۰۳۴۹۹۰۲۸5 – ۰۹۲۲۳۹۳۲۸۹۲ تماس بگیرند یا به سایت تیوال http://tiwall.com/ (http://tiwall.com/theaterkoodakbebin) مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *