«کلاغ‌ها شیون نمی‌کنند» منتشر شد

«کلاغ‌ها شیون نمی‌کنند» نوشته معصومه خوانساری روانه بازار نشر شد.

21
0

به گزارش آثاروما به نقل از روابط عمومی انتشارات سروش، چاپ نخست کتاب «کلاغ‌ها شیون نمی‌کنند» تألیف معصومه خوانساری از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.

کتاب «کلاغ‌ها شیون نمی‌کنند» به زندگی زنی می‌پردازد که از شوهر آسیب‌دیده خود در جنگ عاشقانه نگهداری می‌‌کند. کسی که به دلیل موجی شدن سال‌ها پس از تمام‌ شدن جنگ همچنان در فضای جبهه قرار دارد و به فکر سنگر ساختن برای همرزمانش و نجات آن‌ها است و…

در بخشی از کتاب امده است:«سر گونی را نگه می‌دارم تا خاک‌ها را بریزی توی گونی و بچینی گونی‌ها را جلوی سنگر مهمات. روسری‌ام را می‌دهم عقب‌تر. صدای قارقار کلاغ‌ها باغ را گرفته است. شاخ‌ و برگ درختان باغ از باد ملایمی‌ که می‌‌وزد کمی‌ پیچ می‌خورند در هم و تکه ابری سمج دو روز است که مانده بالای آسمان باغ. دنیا نمی‌چرخد. صدای قارقار کلاغ‌ها می‌آید و انگار باغ را دور می‌زنند بی‌ خودی و باز می‌‌نشینند نوک کاج‌ها. لنگه پوتین را به طرف صدایشان پرت می‌‌کنم و بعد لِی‌لی‌کنان می‌روم و برش می‌دارم. مثل خودت روی پا می‌نشینم و بندهای پوتین را می‌بندم و پاپیونی گره می‌زنم. دوباره سرِ گونی را می‌گیرم تا بیل بزنی و خاک‌ها را تلمبار کنی در گونی و ببری قسمت غربی باغ و بچینیشان روی هم و سنگر بسازی.»

معصومه خوانساری متولد ۱۳۵۴ در تهران سابقه دبیری جشنواره «آفتابگردان» (با رویکرد سالمندی) را نیز در کارنامه دارد.

از آثار منتشرشده او می‌توان به مجموعه‌ داستان «مادرم دیوانه است»، مجموعه‌داستان «به من نگو زن» و و نیز رمان «برف گرم» است.

چاپ نخست این کتاب در ۱۶۸ صفحۀ رقعی، شمارگان ۱۰۰ نسخه و با قیمت ۹۰.۰۰۰ تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان این حوزه قرار گرفته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *