نمایش آثار خورشید در موزه رضا عباسی

آیین گشایش نمایشگاه انفرادی آثار حجم و نقاشی ایرانی فاطمه اسدی زهرایی، 17 خردادماه در گالری موزه‌ رضا عباسی برگزار می‌شود.

34
0

به گزارش آثاروما به نقل از روابط‌ عمومی این رویداد، گالری موزه رضا عباسی از روز چهارشنبه 17 خردادماه میزبان آثار حجم و نقاشی ایرانی فاطمه اسدی زهرایی با نام هنری خورشید در نمایشگاهی انفرادی با عنوان «میراث ماندگار» خواهد بود.

این نمایشگاه توسط معاونت صنایع دستی اداره‌ی کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان تهران با همکاری موزه‌ رضا عباسی برپا می‌شود. در این نمایشگاه از آثار نقاشی ایرانی، که تلفیقی از سبک نقاشی قاجار و نقاشی قهوه‌خانه‌ای است، رونمایی خواهد شد.

فاطمه اسدی هنرمندی خودآموخته و تجربه‌گراست که فعالیتش را در زمینه‌ هنرهای تجسمی با تاثیرپذیری از تصویر سمبلیک خورشید خانم ایرانی آغاز و در ادامه‌‎ مسیر به سایر هنرهای سنتی ایران‌زمین گرایش پیدا کرد. او که ابتدا با بهره‌مندی از انواع تکنیک‌های نقاشی به فعالیت هنری می‌پرداخت، با تکنیک کاشی هفت‌رنگ (نوعی سبک نقاشی روی کاشی) آشنا شد و اثری در ابعاد بزرگ را مرتبط با شاهنامه‌ فردوسی خلق کرد. فعالیت‌‌های هنری مستمر و تجربه‌های فراوان اسدی در عرصه‌های مختلف مانند نقاشی ایرانی، طراحی نقوش، طراحی فرش، نگارگری، سفالگری و مجسمه‌سازی، در وجود این هنرمند، عشقی ذاتی به فرهنگ و هنر اصیل ایرانی را پدید آورده است.

این بانوی هنرمند هفته‌ گذشته نیز در گالری «زرنا» اقدام به برگزاری نمایشگاه انفرادی مجسمه و نقاشی با نام «کابوس شیرین» کرده بود.

علاقه‌مندان به تماشای آثار هنری فاطمه اسدی زهرایی، می‌توانند تا روز دوشنبه 22 خردادماه هر روز از ساعت 10 تا 17 به موزه‌ رضا عباسی واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، پلاک 892 مراجعه کنند. همچنین شماره‌ی تماس 88513002 برای کسب اطلاعات بیش‌تر در اختیار بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی قرار گرفته است.

بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد و رایگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *