«اختلال چندگانه» در گالری والی

نمایشگاه «اختلال چندگانه» تا ۳۰ خرداد در گالری «والی» میزبان علاقه‌مندان است.

21
0

به گزارش آثاروما به نقل از روابط عمومی گالری والی، نمایشگاه طراحی‌های سمانه اسحاقی با عنوان «اختلال چندگانه» تا ۳۰ خردادماه در گالری «والی» میزبان علاقه‌مندان است.

سمانه اسحاقی درباره نمایشگاه «اختلال چندگانه» گفت:«اختلال چندگانه» عنوان نخستین نمایشگاه انفرادی من است و در این نمایشگاه ۴۰ طراحی را که در فاصله سال های ۱۳۹۴ تا ۱۴۰۲ خلق کرده ام به نمایش گذاشتم.

او درباره وجه تسمیه انتخاب عنوان اختلال چندگانه گفت: اگر زندگی یک فریم نامنقطع باشد بروز اختلال در آن شکلی از پارازیت را پدید می‌آورد. این غریبه تازه وارد که خود را تحمیل کرده بر آن است تا از راه ایجاد نقصان، پیوستگی زندگی را تهدید کند. مثل موتوری که نیم‌سوز شده این موجود مزاحم و سمج قرار است در ما برای همیشه یا دست‌کم برای مدتی طولانی خانه کند.

این هنرمند افزود: بنا به تجربه شخصی‌ که دارم این ناگزیری بیش از همه وقت ما را در مواجه عریان با اضطراب مرگ یا بهتر است بگویم هراس از زندگی ناکرده و کارهای نیمه تمام قرار می دهد. شاید کمتر چیزی بتواند این‌طور امکان دوباره به چنگ آوردن زندگی و حرکت و ساختن را مسیر انجام دهد. کارهای این دوره برای من به نوعی با تلاش برای بازپس گیری اصالت زندگی توأمان شده است. به همین دلیل تلاش کردم تا نه فقط در خود بلکه با جست‌و‌جوی اشکال دیگر اختلال در محیط پیرامون به این ضرورت پاسخ بدهم.

این هنرمند جوان درباره موضوعاتی که در این مجموعه به آن‌ها پرداخته گفت: آثار این مجموعه از نظر موضوعی متنوع هستند و دغدغه‌های فردی، اجتماعی، محیط زیستی و زنان از جمله موضوعاتی بوده که در این مجموعه به آن‌ها پرداختم و اثر تلاشی برای به نمایش گذاشتن اختلالی چندگانه است.

وی درباره متریالی که برای خلق این مجموعه از آن استفاده کرده است، گفت: من از دوران کودکی به ابزارهایی که پایه آن‌ها جوهر است علاقه داشتم و این علاقه همچنان با من است. کار کردن با روان‌نویس و خودکار جسارت خاصی به من می‌دهد و سال‌های زیادی است که با روان‌نویس، خودکار و هر ابزاری که پایه آن جوهر است آثارم را خلق می‌کنم و برای خلق هر اثر هیچ پیش طرحی نمی‌زنم و جزئیات و تنوع خطوط در طراحی‌های من بسیار زیاد است. اگر روند کارهایم را نگاه کنید به مرور از رنگ‌های زنده به سمت رنگ‌های خاکستری پیش رفتم.

سمانه اسحاقی متولد ۱۳۷۱ در نوشهر و کارشناس هنرهای تجسمی است. او عضو پیوسته انجمن نقاشان ایران و عضو افتخاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر است. او تاکنون آثارش را در نمایشگاه های گروهی متعددی در خانه هنرمندان ایران، گالری ثالث، گالری سایه، فرهنگستان هنر و… به نمایش گذاشته است.

گالری والی در میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک ۷۲ واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *