نقد و بررسی «بازگشت کنشگر» در مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشست نقد و بررسی کتاب «بازگشت کنشگر، نظریه اجتماعی درجامعه پساصنعتی» در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

17
0

به گزارش آثاروما به نقل از مرکز فرهنگی شهر کتاب، نشست نقد و بررسی کتاب «بازگشت کنشگر، نظریه اجتماعی درجامعه پساصنعتی» نوشته آلن تورن با ترجمه سلمان صادقی‌زاده یکشنبه ۲۸ خرداد ساعت ۱۵ با حضور هادی خانیکی، نعمت‌‌الله فاضلی‌، مجتبی قلی‌پور و سلمان صادقی‌زاده در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود.

آلن تورن فرانسوی با عمر دراز و حجم عظیم نظریه‌پردازی‌ها و آثار بزرگ و مهمی که خلق کرده، پرچمدار بخش بزرگی از تحولات جامعه‌شناسی در قرن بیست و بیست‌و‌یک بوده است.

انتقادهای بی‌پایان او بر نظریه‌های کلاسیک جامعه‌شناسی تا به امروز ادامه دارد و بسیاری از آرای تورن روشن‌کننده‌ بسیاری از ماجراهای دو سده‌ اخیر در جوامع انسانی بوده‌اند.

کتاب «بازگشت کنشگر: نظریه اجتماعی در جامعه‌ی پساصنعتی» دست روی یکی از مناقشه‌های بزرگ جامعه‌شناسی در دوران ما گذاشته و بر اهمیت کنش، کنشگری و کنشگران در جوامع انسانی تأکید دارد که نظریه‌های پیشینی جامعه‌شناسی با اصرار بر اولویت و محوریت نظام‌های اجتماعی سعی در نادیده گرفتنشان داشته‌اند.

تورن که خود مبدع اصطلاح جامعه‌ پساصنعتی است در بازگشت کنشگر نیز به نقش کنشگران در جوامع پساصنعتی و اهمیت ویژه‌شان در حرکت‌ها، جنبش‌ها و تغییرات اجتماعی می‌پردازد. بازگشت کنشگر نشان می‌دهد که چرا و چه‌طور جامعه‌شناسی کنش به درک و دریافت بهتر جهان در وضعیت اکنون کمک کرده و دریچه‌های بسیاری را برای شناخت جوامع امروز گشوده است.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را هم‌زمان از صفحه‌ اینستاگرام این مرکز به نشانی Ketabofarhang  پیگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *