از خانه تا تمرین با ستاره‌های استقلال، پرسپولیس و سپاهان؛

ستارگان خارجی لیگ ایران جلوی دوربین شبکه مستند رفتند

«فوتبال ایرانی» پرتره‌ای از ۵ ستاره خارجی شاغل در لیگ ایران روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

16
0

به گزارش آثاروما به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، مجموعه ۴ قسمتی مستند «فوتبال ایرانی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی میرتیموری جدیدترین تولید شبکه مستند سیماست که از ۱۹ خردادماه جمعه‌ها از تلویزیون پخش می‌شود.

میرتیموری درباره سوژه این مستند توضیح داد و گفت: در این مجموعه ۵ قسمتی سراغ ۵ بازیکن برتر لیگ ایران در سال‌های اخیر رفتیم و زندگی شخصی و فوتبالی آن‌ها را به تصویر کشیدیم.

وی ادامه داد: تولید این مستند ۳ سال پیش آغاز شد؛ در آن روزها بنابر دلایلی سخت‌گیری‌های زیادی برای ورود بازیکنان خارجی به لیگ ایران انجام می‌شد و شاید همین اتفاق باعث شد که پس از آن فوتبالیست‌های بهتری به کشورمان بیایند؛ در مجموعه مستند «فوتبال ایرانی» سراغ ۵ ستاره لیگ فوتبال کشورمان رفتیم. بازیکنانی که در تیم‌های باشگاهی خود موثر بودند. رادوشویچ، گورگی گولسیانی، گادوین منشا، آیاندا پاتوسی و هروویه میلیچ ۵ بازیکنی‌اند که در این مستند سراغشان رفتیم و زندگی‌شان در ایران به نمایش گذاشتیم.

کارگردان مجموعه مستند «فوتبال ایرانی» خاطرنشان کرد: در این ۵ قسمت پای سخنان بازیکنان نشسته‌ایم؛ آن‌ها درباره زندگی در ایران و انتخاب لیگ کشورمان صحبت کرده و درباره آداب و رسوم ایرانیان اظهارنظر می‌کنند. همچنین در بخش دیگری از این مستند وارد زندگی فوتبالی آن‌ها در باشگاه و تمرینات می‌رویم.

او درباره همراهی بازیکنان برای ساخت این مستند گفت: خوشبختانه همراهی خوبی از سوی بازیکنان صورت گرفت و آن‌ها اجازه دادند که وارد زندگی شخصی‌ و ورزشی‌شان بشوم و به راحتی با آن‌ها حرف بزنم. این مستند تجربه جدیدی برای من بود و برای نخستین بار بود که مستند ورزشی می‌ساختم. عمده تجربیات قبلی من مستندهای اجتماعی بود و به این حوزه علاقه زیادی دارم، با این حال احساس می‌کنم که مخاطب از دیدن مستندهای فوتبالی و ورزشی لذت بیشتری می‌برد و حالش بهتر است. به همین دلیل، ساخت مستند در این فضا را ادامه خواهم داد.

میرتیموری درباره فرم روایی این مستند گفت: فوتبال ایرانی در ۵ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای ساخته شده و شامل گفت‌وگو با بازیکنان، استفاده از نریشن و تصاویر آرشیوی است.

عوامل تولید این مستند عبارت‌اند از: تهیه‌کننده و کارگردان: مهدی میرتیموری، تدوین: میثم کریمی و حنیف شهپرراد، نریشن: حمید محمدی، نویسنده متن: مهدی میرتیموری و رحیم ناظریان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *