«ریبوار» از ایران به بلغارستان رفت

فیلم «ریبوار» در جشنواره مورد تایید اسکار پذیرفته شد.

39
0

به گزارش آثاروما به نقل از مشاور رسانه‌ای، فیلم کوتاه «ریبوار» به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی فرگل مسروری‌راد و سیدحسین زیتون‌‌نژاد به بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی In The Palace بلغارستان راه یافت.

جشنواره In The Palace بلغارستان در سال 2003 تاسیس شد و این رویداد از معتبرترین و قدیمی‌ترین جشنواره‌های بین‌المللی فیلم کوتاه و مورد تایید جایزه گویا و اسکار است. بهترین فیلم کوتاه این جشنواره، واجد شرایط رقابت در اسکار خواهد شد و بیستمین دوره این جشنواره از تاریخ ۱۰ تا ۱۷ ژوئن (20 تا 27 خردادماه 1402) در کاخ فرهنگ پرنیک صوفیه بلغارستان برگزار خواهد شد.

فیلم کوتاه «ریبوار» پیش از این جشنواره به چهلمین دوره جشنواره فیلم کودک و نوجوان مالمو سوئد، چهل و پنجمین دوره جشنواره فیلم زنان فرانسه، چهل و یکمین دوره جشنواره کودک و نوجوان فرانسه و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم دهوک نیز راه یافته بود.

این فیلم کوتاه، راوی داستان تینو، پسر نوجوانی است که در کوهستان مرزی زندگی می‌کند و اتفاقی، او را در آستانه تصمیم مهمی قرار می‌دهد.

فریدون حامدی، شب‌بو سلیمانی، ماردین شیخ‌مرادی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند و مجموعه دریچه سینما مسئولیت پخش بین‌الملل آن را به عهده دارد.

فرگل مسروری‌راد و سید‌حسین زیتون‌نژاد نویسنده و کارگردان، حامد بقائیان مدیر فیلمبرداری، ایرج نوروزی مدیر صدابرداری، پویان شعله‌ور تدوین، آرمین پورمحمد مدیر تولید، سامان حسین‌پور مشاور پروژه، صباح گویلی و وحید احمدی دستیاران کارگردان، گیتا فیضی منشی صحنه، شاهده کریمی طراح لباس، مهران مکاری و امین سنجربیگی طراح صحنه، ایوب شیخ‌احمدی طراح گریم، زهره علی‌اکبری طراحی و ترکیب‌ صدا، مهران جبلی اصلاح رنگ و جلوه‌های ویژه، مهدی نادری موسیقی، فراز عباسی عکاس، اشکان ساعدپناه طراح پوستر و علی کشاورز مشاور رسانه‌ای عوامل این فیلم کوتاه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *