مدیرعامل صندوق اعتباری هنر خطاب به صدابردار سینمای ایران:

دست‌های مهربانت را به گرمی می‌فشاریم

مديرعامل صندوق اعتباری هنر با عيادت از صدابردار پیشکسوت سینمای ایران، جويای حال وی شد.

20
0
به گزارش آثاروما به‌ نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی صندوق اعتباری هنر، مجید پوراحمدی در ادامه دیدار با خانواده فرهنگ، هنر و رسانه، به عیادت استاد اصغر شاهوردی، صدابردار پیشکسوت سینمای ایران رفت و با ابلاغ سلام ویژه محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دیدار حضوری همراه با توجه و رسیدگی به امور هنرمندان به خصوص افراد در بستر بیماری را از اصلی‌ترین وظایف ذاتی صندوق اعتباری هنر عنوان کرد.
رئیس هیات مدیره صندوق اعتباری هنر خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن بیمه تامین اجتماعی، بیمه درمان تکمیلی و ارائه انواع خدمات و تسهیلات از سوی صندوق هنر، مصمم هستیم تا حد زیادی در جهت رفع و برطرف کردن دغدغه‌های معیشتی و مالی هنرمندان به ویژه مشکلاتی که در ایام بیماری و سنین بالا گریبان گیر آن‌هاست، کمک و همراهی نماییم.
پوراحمدی با اشاره به تاکید وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی مبنی بر حمایت و مساعدت های لازم به خانواده فرهنگ، هنر و رسانه، اهتمام و توجه ویژه به سلامتی جسم و جان، بهبودی وضعیت درمانی تمامی اعضاء به خصوص پیشکسوتان عرصه های مختلف فرهنگ، هنرو رسانه را از مهمترین رسالت های خطیر این صندوق برشمرد که با جدیت پیگیری شده و در ادامه مسیر نیز با عنایت به افق های ترسیم شده از سوی صندوق اعتباری هنر، از این پس نیز اجرایی و عملی خواهد کرد.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به اینکه دریکی دو سال گذشته از این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم،  تلاش شده در کنار آقای شاهوردی باشیم و در حد مقدورات صندوق از ایشان حمایت های لازم را بعمل آوریم، اظهار داشت: با تاکید، لطف و همراهی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش خواهیم کرد تا در جهت روند بهبودی شرایط این هنرمند صداگذار پیشکسوت، اقدامات لازم انجام و در این راه از هیچ کمک و مساعدتی دریغ نخواهیم کرد.
پوراحمدی ضمن قدردانی و تجلیل از زحمات بیش از ۱۵ ساله خانم اشرف افشاری همسر استاد اصغر شاهوردی، تاکید کرد: صبر، شکیبایی و زندگی در کنار استاد شاهوردی که به علت تصادف قادر به حرکت و تکلم نیست و همواره در بستری بیماری است، ستودنی و این نوع مجاهدت و سختکوشی درکنار عشق به همسر، می‌تواند الگویی برای بسیاری از نسل های جوان امروز و حتی فرداها باشد.
درادامه این دیدارهمسر اصغر شاهوردی نیز ضمن قدردانی از حضور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و هیات همراه وی ، از مشکلات موجود در رابطه با بیماری و روند درمان این هنرمند و مسائل پیرامون و جانبی آن گفت.
خانم اشرف افشاری همچنین با قدردانی از حمایت ها و پیگیرهای وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهارداشت: برغم سختی هایی که وجود دارد اما با عشق از همسرم نگه داری می‌کنم.
وی ادامه داد: زمانی که همکاران، هنرمندان و مسئولان به دیدار او می‌آیند، از حضور آنها آقای شاهوردی روحیه بسیار خوبی می گیرد ما از این قدوم سبز و مبارک، دلگرم می شویم ، که همواره کنار ما هستید.
همسر استاد شاهوردی در ادامه با اشاره به روند درمانی و اقداماتی که صورت می‌گیرد معتقد است: به اراده و خواست ایزد منان صبر پیشه کرده و روزگار سپری می کنیم.
خانم افشاری در ادامه سخنان خود با شکرگزاری از اینکه همسرش اگرچه روی تخت است اما وجودش سر زنده و به او هرروز لبخند می زند، گفت: امیدوارم آقای شاهوردی سلامتی خود را بازیابد و روزی برسد که او سلامت و تندرست روی پای خود ایستاده و کار هنری اش را ادامه دهد.
در این دیدار احمد مقیمی، مشاور وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی و سید احمد میرعلایی، تهیه‌کننده پیشکسوت سینما نیز حضور داشتند.
اصغر شاهوردی در یک نگاه
اصغر شاهوردی از نخستین صدابرداران سرصحنه سینمای ایران است که در آبان‌ماه سال ۱۳۸۶ در حالی که از سر صحنه فیلم «چراغی در مه» در شمال کشور در راه بازگشت به تهران بود، دچار سانحه تصادف رانندگی شد و تا امروز در بستر بیماری است.
شاهوردی سابقه صدابرداری فیلم‌هایی همچون «هامون»، «پری»، «لیلا»، «قرمز»، «باشو غریبه کوچک»، «اجاره‌نشین‌ها»، «شاید وقتی دیگر»، «کیمیا»، «سارا»، «بانو»، «زیر پوست شهر» و «خانه دوست کجاست؟» را در کارنامه کاری خود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *