نشر ثالث منتشر کرد؛

درهم‌آمیزی زندگی امروزی و اساطیر در «فیزیک اندوه»

کتاب «فیزیک اندوه» از سوی نشر ثالث منتشر شد.

47
0

به گزارش خبرنگار ادبیات آثاروما، کتاب «فیزیک اندوه» نوشته گئورکی گاسپلدینف و ترجمه سهراب طاووسی از سوی نشر ثالث منتشر شد.

این کتاب ۲۷۲ صفحه و چاپ اول است. همچنین قیمت آن ۱۴۴ هزار تومان است.

گئورگی گاسپادینف نویسنده بلغارستانی پرمخاطب‌ترین نویسنده ادبیات بلغارستان است که پس از فروپاشی شوروی آثارش بیش از هر نویسنده‌ای به زبان‌های دیگر ترجمه شده است. او که در فهرست کوتاه نامزدهای جایزه بوکر ۲۰۲۳ قرار گرفت از نویسندگان آوانگاردی است که تاریخ و فرهنگ کشورش را در نوشته‌هایش با ترکیبی پست‌مدرن و در فضایی سوررئال روایت می‌کند.

گاسپادینف زندگی امروزی را با اساطیر در می‌آمیزد و تنوع و شوخ‌طبعی روایت‌هایش سرشار از خلاقیت و سرزندگی و در عین حال اندیشه فلسفه و جهان‌بینی عمیق است.

در مقدمه این‌کتاب آمده است: «من اول ژانویه ۱۹۶۸ در قالب انسانی با جنسیت مرد به‌ دنیا آمدم. از سیر تا پیاز ۱۹۶۸ را به یاد دارم اما هیچ‌چیز از سالی که اکنون در آن هستیم به یاد ندارم حتی نمی‌ دانم چه سالی است. من همیشه در حال متولد شدنم حتی شروع عصر یخبندان و پایان جنگ سرد را هم به یاد دارم صحنه انقراض دایناسورها در هر دو دوره یکی از رقت‌انگیزترین اتفاق‌هایی است که دیده‌ام. من هنوز به دنیا نیامده‌ام در آستانه به دنیا آمدنم. منفی هفت ماهم است. نمی‌دانم درون رحم زمان منفی را چگونه محاسبه می‌کنند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *