جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان می‌ماند

با رایزنی‌ برای رفع کاستی‌ها، جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان ماندنی شد.

12
0
به گزارش آثاروما به نقل از روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، با توجه به نشست‌های مختلف تخصصی با صاحب‌نظران و هنرمندان عرصه نمایش کودک همچنین حساسیت‌های ویژه‌ای که در برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان وجود دارد، این احتمال در نظر گرفته شده بود تا این رویداد بزرگ نمایشی به استانی دیگر هجرت کند، اما با رایزنی برای رفع کاستی‌ها، این رویداد نمایشی در استان همدان ماند.

در همین رابطه، امیر مشهدی‌عباس، دبیر بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان که تیر ۱۴۰۱ در همدان برگزار شد، در گفت‌وگویی، از میزبانی این شهر ابراز نارضایتی و اعلام کرده بود در صورت برطرف نشدن ضعف‌ها، کمبودها و ناهماهنگی‌ها، احتمال تغییر محل برگزاری جشنواره بیست‌وهشتم وجود دارد.

پیرو این موضوع، در ماه‌های گذشته از یک سو مذاکرات متعددی میان اداره‌کل هنرهای نمایشی و دبیر این رویداد هنری با مدیران اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و از سوی دیگر، تشریک مساعی بین سطوح مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیریت کلان استان همدان انجام شد. این تعامل، با بهره‌‎مندی از نظرات کارشناسان و اصناف تخصصی این حوزه، در راستای هم‌افزایی توان و امکانات برگزارکنندگان و با هدف ارتقای کیفی برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان صورت گرفت.

در این مذاکرات و رایزنی‌ها، بر رفع کاستی‌ها، مشکلات و محدودیت‌های موجود و بکارگیری نظرات تخصصی کارشناسان این حوزه برای برگزاری هرچه موفق‌تر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان تاکید شد.

با این رویکرد امید است تا از همه امکانات سخت‌افزاری و حمایت‌های مادی و معنوی استان فرهنگی همدان در دوره‌های آتی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان به بهترین شکل استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *