دنیای تصویر منتشر کرد؛

کیمیایی برای کتابی درباره بورس و سینما مقدمه نوشت

کتاب «ابزارهای نوین تامین مالی تئاتر و سینما از طریق بورس» منتشر شد.

24
0

به گزارش آثاروما، کتاب «ابزارهای نوین تامین مالی تئاتر و سینما از طریق بورس» نوشته امین آذریان توسط انتشارات دنیای تصویر منتشر و روانه بازار شد.

از سوابق فعالیت امین آذریان، نویسنده کتاب می‌توان به تهیه‌کنندگی در سینما و تئاتر، مشاور ارشد دبیر جشن سینما و تلویزیون دنیای تصویر (تندیس حافظ)، مؤلف چندین جلد کتاب در حوزه اقتصادی، مالی و اقتصاد هنر اشاره کرد. آذریان دارای مدرک MBA و فوق لیسانس رشته مدیریت است و مدیر و مشاور نهادهای مالی و اقتصادی و بازار سرمایه در ایران نیز بوده است.

او در بخشی از پیشگفتار کتاب تازه خود می‌نویسد:«در سال‌های گذشته، تجربه‌های مختلفی در زمینۀ تهیه کنندگی در حوزۀ تئاتر و برنامه های  تولیدی تلویزیونی داشتم و با توجه به صحبت‌هایی که با عوامل پشِت صحنه و جلوی دوربین صورت می‌گرفت، دریافتم که همیشه یکی از دغدغه‌های مهم آنها، مسئلۀ تأمین مالی برای  راه اندازی یک پروژه است. مبالغ خرد تا کلان، با توجه به نوع پروژهای که هر فرد مدنظر دارد، همیشه از مهمترین دغدغه ها بوده است. تأمین مالی، در ایران، در راه اندازی یک پروژۀ هنری در سینما، تئاتر، تلویزیون، و حتی حوزۀ موسیقی یا نمایش خانگی همچنان به صورت سنتی انجام می‌شود؛ به این معنا که یک حامی مالی (اسپانسر/ پشتیبان) باتوجه به حمایتی که انجام می‌دهد، درخواست‌هایی از پروژه دارد، نظیر تبلیغات، انتخاب بازیگر، دست بردن در نمایشنامه و فیلمنامه، و نظیر آن. این امر، قطعًا در کیفیت پروژه و رضایت عوامل نقش بسزایی دارد.متأسفانه در بسیاری از پروژه‌ها، در انتهای کار، یا عوامل پروژه از بابت اجرای غیرحرفه اِی پروژه توسط سرمایه گذار یا حامی مالی ناراضی اند یا آنچه در ذهن حامی مالی پروژه وجود داشته میسر نشده است.»

کتاب «ابزارهای نوین تامین مالی تئاتر و سینما از طریق بورس» با مقدمه‌هایی از مسعود کیمیایی و  حسین عبده تبریزی و 218 صفحه در انتشارات دنیای تصویر منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت. همچنین علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت  http://www.dtonline.ir به صورت آنلاین کتاب را خریداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *