با حضور پنج‌ وزیر پیشن آموزش و پرورش انجام شد؛

بررسی چالش‌های تحول محتوای آموزشی در «پرسشگر»

برنامه «پرسشگر»، این جمعه با موضوع چالش‌های تحول محتوای آموزشی روی آنتن شبکه آموزش می‌رود.

26
0

به گزارش آثاروما به نقل از روابط عمومی شبکه آموزش سیما، برنامه «پرسشگر» جمعه ۱۹ خردادماه با حضور رؤسای پیشین سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی با محوریت چالش‌های تحول محتوای آموزشی پخش می‌شود.

در این برنامه، وضعیت کتاب‌های درسی، حجم کتاب‌ها با نیاز دانش آموزان، سیاست‌های تألیف کتب درسی با نیاز جامعه و آمار و استانداردهای کتب درسی بررسی می‌شود.

سری جدید برنامه «پرسشگر» با حضور پنج‌تن از وزاری پیشین آموزش و پروزش از جمله دکتر علیرضا علی‌احمدی، دکتر علی‌اصغر فانی، دکتر محسن حاجی‌میرزایی، دکتر کاظم اکرمی و دکتر یوسف نوری از این شبکه پخش شد.

در این برنامه چالشی که برای نخستین‌بار با حضور پنج وزیر پیشین برگزار شد، مسائل مختلف نظام تعلیم و تربیت از جمله عدالت آموزشی، نیروی انسانی، محتوای آموزشی، عملیاتی نبود سند تحول آموزش و پرورش، عدم استفاده مناسب از فناوری اطلاعات، فاقد ماموریت بودن آموزش و پرورش، فاقد برنامه‌بودن نظام آمورزشی برای ارتباط سازنده با بازارکار، نبود اتاق فکر و گفتگوی آموزشی، بودجه، رتبه‌بندی، شاداب نبودن فضای مدرسه، کمبود معلم، کمبود بودجه و در اختیار نبودن آن در دست وزیران، آسیب های اجتماعی و اعتیاد و… مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

برنامه «پرسشگر» به پیگیری چالش‌های تحول در نظام آموزش و پرورش منطبق بر دستورات و بیانات رهبری و بر اساس اسناد بالادستی در قالب گفت‌و‌گو‌های زنده، به تهیه‌کنندگی سعید نوری‌آزاد و اجرای علی عبدالعالی جمعه‌ها ساعت ۲۱ از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *