انتشار کتاب «متاورس و حکمرانی ۳۶۰ درجه»

کتاب «متاورس و حکمرانی ۳۶۰ درجه» اثر محمد قطبی منتشر شد.

21
0

به گزارش آثاروما به نقل از روابط عمومی موسسه بوستان کتاب، کتاب «متاورس و حکمرانی ۳۶۰ درجه» اثر محمد قطبی در ۱۲۸ صفحه از سوی موسسه بوستان کتاب منتشر شد.

«متاورس» به معنای «فراجهان» است؛ جهانی تازه که عرصه‌ای جدید برای کنش انسانی را فراهم می‌کند. متاورس همچون یک شبکه مجازی عمل می‌کند که در آن کاربران قادر خواهند بود با یکدیگر و با دیگر اجزای محیط پیرامونی تعامل کنند.

در واقع هر آنچه انسان‌ها در دنیای واقعی بدان مشغول‌اند، از قبیل حضور معنادار و مؤثر، همکاری، خرید و فروش و آشنایی، با کیفیتی متفاوت و دسترسی فوق‌العاده در دنیای متاورس نیز تجربه می‌کنند و به صورت آنلاین و مجازی به نقش آفرینی می‌پردازند. این امکان جدید نوید جهانی تازه به ما می‌دهد و زمینه‌ای جدید برای زیستن را فراهم می‌آورد از این رو موضوعی در خور برای شناسایی است که اثر پیش رو بدان پرداخته است.

این کتاب در چهار فصل تألیف شده است. در فصل اول با عنوان «متاورس و اجتماع»، به بیان متاورس پدیده نوظهور و با سابقه پرداخته شده و لزوم بررسی ابعاد کلی متاورس برای شناخت کامل آن مورد بررسی قرار گرفته و زیرساخت‌های متاورس و ویژگی‌ها و ظرفیت‌ها و کاربردهای مدارس را به رشته تحریر درآورده است.

نویسنده در فصل دوم از این کتاب که با عنوان «متاورس و ظرفیت‌های نوآوری» تالیف شده به بررسی حوزه فناوری‌های سخت، حوزه تعاملات و ارتباطات شهری و حوزه شهرسازی و آیین‌ها و عادات‌واره‌ها پرداخته و حوزه میراث، حوزه تفریح سرگرمی، فراغت، حوزه صنایع و کالاهای خانگی را مورد تأکید قرار داده و حوزه پوشاک، زیبایی، حوزه معماری و طراحی را تبیین کرده است.

«متاورس و شتاب شغلی» عنوان سومین فصل این کتاب است که در آن نویسنده به بررسی تاثیرات متاورس در مشاغل پرداخته است.

چهارمین و آخرین فصل کتاب با عنوان «متاورس و حکمرانی» به رشته تحریر در آمده که در آن متاورس و حکمرانی با دو زاویه فرصت‌ها و تهدیدها و معانی حکمرانی در متاورس مورد تاکید قرار گرفته است.

علاقمندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به نشانی اینترنتی مؤسسه بوستان کتاب به آدرس www.bustaneketab.ir مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *